În această săptămână a început execuția marcajelor rutiere pe străzile/bulevardele reabilitate prin proiectul de mobilitate urbană aferent coridorului central al municipiului Giurgiu.

Astfel de activități au fost realizate, vineri 12 mai, unde pe strada Tineretului au fost trasate marcaje longitudinale.
Din păcate, unii dintre participanții la traficul rutier nu au dat dovadă de intelegere, nu au respectat semnificația balizelor tip ce se folosesc în astfel de operațiuni.
Un minim grad de responsabilitate și de bun simț ar fi evitat această situație și ar fi scutit municipalitatea de cheltuieli suplimentare.
Pentru a nu fi perpetuat acest “obicei”, pe viitor va fi solicitat ajutorul organelor îndrituite, în vederea închiderii tronsoanelor de drum unde sunt executate marcajele permanente.

Ultima modificare: 14.05.2023 – 10:29 de către Administrator

Anteriorul Echipa de fotbal feminin Carmen a făcut astăzi o vizită la Primăria Giurgiu